Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak przygotować sylwetkę do sezonu bikini

Jak przygotować sylwetkę do sezonu bikini?

Data publikacji 19 maja, 2024

Piękne i zdrowe ciało to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia. Dobrze wyglądająca sylwetka to wynik zdrowego trybu życia, ale także skutecznych zabiegów gabinetowych. Właśnie w tym celu, coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zabiegi wykonywane w klinikach medycyny estetycznej. Zapraszamy do artykułu!

Piękne i zdrowe ciało to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia. Dobrze wyglądająca sylwetka to wynik zdrowego trybu życia, ale także skutecznych zabiegów gabinetowych. Właśnie w tym celu, coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zabiegi wykonywane w klinikach medycyny estetycznej.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu wymarzonej sylwetki przed sezonem, warto rozważyć skorzystanie z odpowiednich technologii, które pomogą Ci usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawić kondycję skóry, zredukować cellulit, a także zwiększyć skuteczność Twojej diety, treningu i osiągnąć lepsze rezultaty. Wszystkie zabiegi, które przedstawię poniżej wykazują wysoką skuteczność, są bezpieczne i nieinwazyjne, a ich efekty widoczne są nawet po pierwszej wizycie.

Zabiegi na tkankę tłuszczową

Jeśli zmagasz się z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha, boków, ud czy ramion najskuteczniejsza kriolipoliza, czyli zabieg miejscowego wymrażania firmy Pagani CRYOTSHOCK bądź kriolipolizy kontrastowej TC CRYO 

Kriolipoliza miejscowego wymrażania CRYOTSHOCK — dla osób z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej np. bryczesy, wewnętrzna strona ud, dolna część brzucha. Polega ona na miejscowym, kontrolowanym schłodzeniu tkanki i doprowadzenia do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza kontrastowa TC CRYO — dla osób z większym obszarem zabiegowym, zmniejsza obwód. Wykorzystuje naprzemienne schładzanie i podgrzewanie tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu obszar poddany naprzemiennemu schładzaniu i podgrzewaniu powoduje powstanie łańcucha reakcji.

Przemiana tłuszczu — szok termiczny uruchamia mechanizmy hormonalne, przekształcając biały tłuszcz w brunatny. Tłuszcz brunatny zostaje spalony w trakcie kolejnych zabiegów, a produkcja nowych komórek tłuszczowych zostaje spowolniona.

Działanie hormonalne — iryzyna hormon „wysiłku fizycznego” przekształca nagromadzony tłuszcz biały w brunatny, FGF21 (hormon produkowany przez wątrobę i grasicę) zwiększa wydatek energetyczny organizmu i spala tłuszcz.

Zabiegi na wiotkość skóry (utrata jędrności)

Wiotkość skóry to naturalna konsekwencja starzenia organizmu. Może pojawić się na całej powierzchni ciała, na przykład w wyniku zbyt szybkiej utraty dużej ilości kilogramów, bądź miejscowo np. po ciąży. Wiotkość jest związana z osłabieniem włókien podporowych skóry, czyli kolagenu i elastyny. Zabiegi, które działają ujędrniająco i zagęszczająco na skórę oparte są właśnie na obkurczeniu włókien podporowych skóry oraz stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. 

Do takich zabiegów należą, m.in.:

Radiofrekwencja unipolarna — technologia wykorzystująca działanie fali radiowej unipolarnej. Przy użyciu głowicy masującej doprowadza to głębokiego i kontrolowanego podgrzania tkanki. W trakcie zabiegu dochodzi do natychmiastowego obkurczenia włókien i stymulacji powstawania nowego kolagenu. Fala Radiowa ALMA SPADEEP – Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Warszawa (jetsetclinic.pl)

Radiofrekwencja mikroigłowa — polega na mikronakłuwaniu skóry połączonym z podaniem fali radiowej. Ogrzanie tkanki powoduje silne obkurczenie włókien kolagenowych, a powstałe mikrouszkodzenia aktywują naturalne procesy regeneracyjne oraz naprawcze. W rezultacie skóra ulega zagęszczeniu, poprawia się jej jędrność i sprężystość.

Redukcja celulitu 

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Objawia się stwardniałymi grudkami tłuszczu i nierównościami. Z rozbiciem takich zwłóknień doskonale radzi sobie fala akustyczna Storz. Wprowadza ona w drgania komórki tłuszczowe i rozbija kompleksy lipidowe. Poprawia napięcie tkanki łącznej, krążenie krwi i limfy, zwiększa metabolizm tkankowy i zmniejsza obrzęki. U wszystkich Pacjentów niezależnie od stopnia zaawansowania cellulitu dodatkowo dochodzi to wygładzenia, ujędrnienia, poprawy gęstości skóry i odbudowy naturalnej elastyczności tkanki łącznej.

Dyplomowany Kosmetolog
JETSET CLINIC WARSZAWA
Joanna Kołodziej 

Artykuł sponsorowany

Co jeść przy hashimoto?

Redakcja borpince.pl

Jesteśmy pasjonatami zdrowia, diety oraz kultury. Na naszym blogu dzielimy się sprawdzonymi poradami w tych tematach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?