Porównanie żarówek halogenowych

Porównanie żarówek halogenowych – które najlepiej sprawdzają się na drodze?

Data publikacji 8 marca, 2024


Produkowane obecnie żarówki halogenowe nie są być może tak trwałe, jak żarówki LEDowe, ale wciąż charakteryzują się przyzwoitą żywotnością, która często pozwala jeździć na jednym komplecie przez całe lata. Wcześniej czy później zawsze dochodzi jednak do sytuacji, w której żarówka ulega przepaleniu i niestety najczęściej dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie. Warto jest więc zawczasu przygotować się na taka ewentualność i kupić żarówki zapasowe. Dzięki temu można dokonać wyboru na spokojnie i kupić żarówki w tanim sklepie internetowym z częściami samochodowymi, zamiast przepłacać na stacji benzynowej czy w jakimś przypadkowym sklepie. Daje to też możliwość wcześniejszego przeanalizowania oferty różnych producentów i wybór tego, który najlepiej spełni twoje oczekiwania. Gorąco zachęcamy do takiego zachowania, dlatego poniżej znajdziesz krótki przegląd popularnych producentów żarówek halogenowych.

Zanim jednak pognasz do sklepu musisz wiedzieć, że przeważająca część samochodów poruszających się aktualnie po naszych drogach posiada lampy zasilane przez popularne żarówki halogenowe. Podczas wymiany trzeba jednak wiedzieć, że, mimo iż większość z wykorzystywanych obecnie żarówek działa w oparciu o tę samą technologię halogenową, to typów żarówek halogenowych jest przynajmniej kilkanaście. Są one oznaczane dużą literą H jak halogen i numerem. Do najpopularniejszych należą żarówki H1, H3, H4 czy H7. Zanim więc podejmiesz decyzję co do wyboru marki, której zaufasz, to sprawdź instrukcję swojego samochodu i upewnij się, jaki typ żarówki halogenowej będzie pasował do Twojej maszyny.

Do najlepszych producentów żarówek halogenowych należą:

  • Hella — to nie wszystkim znany producent  żarówek halogenowych, które charakteryzują się niską ceną przy zachowaniu odpowiednich standardów jakości. Pferuje produkty dla osób, które nie mają problemu z wymienieniem żarówki, ale nie chcą wydawać zbyt dużo na zakup samej żarówki.

  • Einparts — żarówki z tej firmy można umiejscowić na średniej półce cenowej. Charakteryzują się więc dobrym stosunkiem jakości do ceny. Idealnie sprawdzą się więc u osób, które cenią sobie jakość, są w stanie nieco więcej zapłacić, ale wciąż nie mają ochoty przepłacać. 

  • Osram — to firma o ugruntowanej pozycji na rynku żarówek halogenowych. Ich produkty zyskały już sympatię wielu użytkowników i charakteryzują się dobrą jakością wykonania, za którą trzeba zapłacić nieco więcej.

  • Philips — to marka sama w sobie. Wielu kierowców nie wyobraża sobie kupowania żarówek od innej firmy. OSoby takie uważają, że tylko najwyższa cena zapewnia najwyższą jakość, choć są i tacy, którzy uważają, że w przypadku żarówek Philips płaci się głównie za markę. Bez wątpienia są to jednak żarówki dla osób, które nie oszczędzają na jakości oświetlenie w swoich samochodach.

Materiał zewnętrzny

Co jeść przy hashimoto?

Redakcja borpince.pl

Jesteśmy pasjonatami zdrowia, diety oraz kultury. Na naszym blogu dzielimy się sprawdzonymi poradami w tych tematach.

Jesteś zainteresowany reklamą?