O NAS

Restauracja Borpince powstała w 2005 roku i od samego początku miała ambicje aby stać się kulinarnym sercem węgierskiej kuchni w Warszawie. Jako rodzinny biznes tworzona była przez dwa pokolenia rodziny Państwa Trón, a jej obecną właścicielką jest Beata Trón-Nowak. 

Ideą stojącą za naszą restauracją jest to, by tradycyjne smaki węgierskiej kuchni prezentować naszym polskim Gościom. Do tego równie ważna jest oprawa – klimatyczne wnętrza przedwojennej piwnicy oraz sącząca się w tle muzyka z kraju Madziarów. Dopełnieniem wszystkiego jest najlepsze wino z niemal wszystkich winiarskich regionów Węgier.

O tym, jakie wrażenie robi to połączenie przekonać się możecie jedynie odwiedzając naszą Restaurację. Do czego serdecznie zachęcamy.

borpince - kuchnia węgierska w centrum warszawy

Dania w Borpince są przygotowywane w dużej części z produktów sprowadzanych z Węgier, zgodnie z tradycyjnymi recepturami – dobrze przyprawione czosnkiem i czerwoną papryką. W menu nie brakuje potraw pikantnych, takich jak: zupa gulaszowa bográcsgulyás, zupa rybna halászlé czy tradycyjny gulasz pörkölt. Również zwolennicy kuchni łagodnej bez problemu znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Miłym zwieńczeniem posiłku jest płonący naleśnik Gundel’a lub lekki deser z kasztanów z południa Węgier, popijany słonecznym Tokajem.

Oryginalne i przytulne wnętrze ceglanej piwnicy sprzyja długim posiedzeniom
i nadaje się idealnie na uroczyste wieczory czy spotkania biznesowe przy kieliszku wina. Ponadto piwniczny klimat panujący w Borpince jest przyjemnym środowiskiem na odpoczynek od miejskiego zgiełku i zaduchu.

Borpince - restauracja, winiarnia i sklep

Oferujemy Państwu wyłącznie węgierskie wina i liczymy na to, że nawet te mało znane przypadną Polakom do gustu, bo… są naprawdę rewelacyjne!

Aby zadowolić nawet najwybredniejszego konesera sprowadziliśmy do lokalu reprezentantów najbardziej znanych regionów winiarskich na Węgrzech takich jak Tokaj, Eger, Villány, Szekszárd, Sopron, Pannonhalma czy okolice Balatonu. Ciągle pracujemy nad tym by nasza oferta była najlepsza. Nie może zabraknąć winiarzy roku czy win wyróżnionych medalami ogólnoświatowych konkursów winiarskich. Asortyment Borpince często ulega zmianom bo jako pierwsi wprowadzamy wszystkie ciekawostki winiarskie z Węgier. Na specjalne zamówienie organizujemy ceremonie degustacji win dostosowane indywidualnie do potrzeb naszych Gości!