węgierska kuchnia w sercu warszawy

Właścicielem restauracji jest Zoltán Trón – Węgier, który wraz ze swoją rodziną przykłada olbrzymią wagę do tego, by ich Borpince było wiernym odzwierciedleniem tego co można spotkać na Węgrzech.  Borpince jest miejscem, w którym przez chwilę można poczuć się jak na Węgrzech. W tle słychać węgierską muzykę, w menu widnieją węgierskie nazwy potraw, a w karcie win można znaleźć wina ze wszystkich węgierskich regionów winiarskich.

Dania w Borpince są przygotowywane w dużej części z produktów sprowadzanych z Węgier, zgodnie z tradycyjnymi recepturami – dobrze przyprawione czosnkiem i czerwoną papryką. W menu nie brakuje potraw pikantnych takich jak zupa gulaszowa bográcsgulyás, zupa rybna halászlé czy tradycyjny gulasz pörkölt. Również zwolennicy kuchni łagodnej bez problemu znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Miłym zwieńczeniem posiłku jest płonący naleśnik Gundel’a lub lekki deser z kasztanów z południa Węgier, popijany słonecznym Tokajem. 
borpince - kuchnia węgierska w centrum warszawy

Oryginalne i przytulne wnętrze ceglanej piwnicy sprzyja długim posiedzeniom
i nadaje się idealnie na uroczyste wieczory czy spotkania biznesowe przy kieliszku wina. Ponadto piwniczny klimat panujący w Borpince jest przyjemnym środowiskiem na odpoczynek od miejskiego zgiełku i zaduchu.
Borpince - restauracja, winiarnia i sklep

Oferujemy Państwu wyłącznie węgierskie wina i liczymy na to, że nawet te mało znane przypadną Polakom do gustu, bo… są naprawdę rewelacyjne!
Aby zadowolić nawet najwybredniejszego konesera sprowadziliśmy do lokalu reprezentantów najbardziej znanych regionów winiarskich na Węgrzech takich jak Tokaj, Eger, Villány, Szekszárd, Sopron, Pannonhalma czy okolice Balatonu. Ciągle pracujemy nad tym by nasza oferta była najlepsza. Nie może zabraknąć winiarzy roku czy win wyróżnionych medalami ogólnoświatowych konkursów winiarskich. Asortyment Borpince często ulega zmianom bo jako pierwsi wprowadzamy wszystkie ciekawostki winiarskie z Węgier. Na specjalne zamówienie organizujemy ceremonie degustacji win dostosowane indywidualnie do potrzeb naszych Gości!